fbpx

Włóż swoją pościel do zamrażalnika

Jest kilka mniej znanych trików, z których możesz skorzystać, aby wyspać się w upalne noce. I nie ma tu słowa o klimatyzacji czy wentylatorze, bo o tym możesz przeczytać wszędzie. I o tym, żeby pić wodę też możesz przeczytać wszędzie. I o tym, żeby nie jeść białkowych kolacji, bo proteiny rozgrzewają ciało, też już chyba wszyscy pisali. Mam zatem nadzieję, że przynajmniej jeden z tych pomysłów będzie dla Ciebie nowością i przede wszystkim, że zapewni Ci wytchnienie w upalne noce. To zaczynamy..

Trik numer jeden: włóż swoją pościel do zamrażalnika.

Zakładam, że latem nie używasz kołdry, tylko śpisz pod samą poszwą, prześcieradłem lub summer cover. A jeśli nie, to od tego zacznij. Włóż zatem samą pościel do worka, może być foliowy, ale koniecznie z recyclingu. A jeśli masz czysty zamrażalnik, to w ogóle nie używaj worka. Zamknij w nim pościel na ok. godzinę przed snem. Jeśli nie masz w zamrażalniku miejsca na całą pościel, włóż chociaż poszewkę na poduszkę. Pościel nie utrzyma zimna przez całą noc, ale będzie zimna wystarczająco długo na początku, właśnie kiedy będziesz kłaść się spać.

Trik numer dwa: posmaruj się kremem nawilżającym.

Tak po prostu. Użyj kremu nawilżającego, może być na bazie aloesu, aby przed samym snem nawilżyć ciało od zewnątrz. Nawilżone ciało lepiej śpi.

Trik numer trzy: pozbądź się stand-by-a.

Jeśli w pomieszczeniu, w którym śpisz, masz jakiekolwiek urządzenia elektryczne, wyłącz je. Urządzenia włączone, nawet tylko na tzw. stand-by, czyli że gdzieś tam w rogu świeci się małe niebieskie lub inne światełko, emitują ciepło i zwyczajnie podnoszą temperaturę pomieszczenia.

Trik numer cztery: stopy na zewnątrz.

Nie przykrywaj stóp. Trzymaj je zawsze na zewnątrz, nie przykryte żadnym okryciem, nawet jeśli nie umiesz spać bez przykrycia. Ja należę do tych osób, które muszą się czymś przykryć, nawet jeśli przykrywam tylko minimalny kawałek ciała. Dlatego rozumiem, jeśli Ty też tak masz. Ale pamiętaj, że schładzając stopy, schładzasz całe ciało. Dlatego nie przykrywaj stóp. Podobnie jest z głową, dlatego..

Trik numer pięć: obracaj poduszkę.

Jeśli przebudzisz się w środku nocy, podnieś głowę i odwróć poduszkę na drugą stronę. Ta “nowa” strona poduszki będzie chłodniejsza. Chyba, że śpisz na poduszce ortopedycznej, wtedy ten trik odpada. Ale jeśli nie, zmieniaj strony poduszki ilekroć przebudzisz się w nocy.

Trik numer sześć: schładzaj się w nocy.

Napełnij pustą butelkę z dyfuzorem zimną wodą i trzymaj ją przy łóżku. Kiedy się w nocy przebudzisz, spryskaj sobie twarz, kark, wewnętrzną część kolan, aby nieco “ostudzić” ciało.

Trik numer siedem: który może złamać Twoje serce..

..ale czasami po prostu trzeba tak zrobić. Jeśli śpisz w jednym łóżku ze swoim psem lub kotem, może przyszedł czas, aby to zmienić. Wiem, że to trudne, sama mam psa, ale nasze pupile również “emitują ciepło”. Jeśli zatem masz psiaka lub kota, który ogrzewa Cię całą noc, pomyśl, jak by tu go przekonać, aby nie spał z Tobą w łóżku.

I to tyle z tych mniej oczywistych sposobów na upalne noce. Jeśli masz jakieś swoje triki, napisz o nich koniecznie w komentarzu.

Zarażam pasją do zdrowego snu i przekonuję, że sen to nie strata czasu. Jeśli się z tym zgadzasz lub masz ochotę poznać bliżej, o co chodzi z tym snem, po co śpimy i co nam to daje, zapisz się na mój bezpłatny newsletter, a przy okazji odbierz 20zł rabatu na pierwsze zakupy w moim sklepie online.