fbpx

Stawiamy na naturę

W LinenWell stawiamy na naturalne tkaniny. 100% naturalny materiał bez sztucznych barwników i chlorowych wybielaczy.

Nylon, wiskoza, akryl, poliester lub policotton (mieszanka włókien poliestrowych z bawełnianymi). To właśnie sztuczne włókna, które powstają z substancji chemicznych lub naturalnych, ale przetwarzanych chemicznie.

Z badań wynika, że najczęściej występującymi w materiałach niebezpiecznymi związkami chemicznymi są aldehyd i formaldehyd. Aldehyd to substancja rakotwórcza, której nadmiar jest szczególnie groźny dla dzieci do trzeciego roku życia. Formaldehyd z kolei może powodować problemy natury alergicznej oraz neurologicznej.

Pościel wykonana ze sztucznych materiałów lub z dodatkiem sztucznych włókien sprawia, że skóra nie oddycha właściwie i człowiek poci się podczas snu. Sztuczna pościel nie przepuszcza powietrza i nie zapewnia właściwej mikro-wentylacji.

Na sztucznych włóknach można uzyskać za to bardzo precyzyjny nadruk. W przypadku pościeli nie jest to jednak żadna zaleta. Miłe dla oka, kolorowe nadruki mogą być niebezpieczne dla człowieka. Powszechnie stosowane barwniki nie zawsze wnikają wystarczająco we włókna tkanin, tylko osiadają na ich powierzchni. Ok. 150 dostępnych obecnie na rynku barwników produkowanych jest z rakotwórczych amin aromatycznych. A prawie 50 uważa się za alergeny kontaktowe. W kontakcie ze skórą mogą wywołać mnóstwo dokuczliwych objawów, takich jak zaczerwienienie czy wysypka. Niebezpieczne substancje, które pozostają na tkaninach, mogą się uwalniać w kontakcie ze skórą. Związki chemiczne rozpuszczają się na powierzchni skóry pod wpływem ciepła, np. potu. Przenikają w głąb organizmu i działają destrukcyjnie na organy.

W LinenWell świadomie zrezygnowaliśmy z kolorowych tkanin z nadrukami. Nasze produkty mają dodatkowo certyfikat OEKOTEX® STANDARD 100, o którym możesz przeczytać więcej TUTAJ.