fbpx

Pościel dla maluszka

Kiedy wybieramy pościel dla maluszka, poza jej estetycznymi walorami, warto zwrócić uwagę na sześć podstawowych kryteriów, jakie taka pościel powinna spełniać.

Na co zwrócić uwagę wybierając pościel dla dziecka:

1. Unikaj czarnych, czerwonych i jaskrawych kolorów.
Najwięcej alergennych barwników jest w tkaninach o tych kolorach. W kontakcie ze skórą dziecka mogą wywołać wysypkę lub zaczerwienienia skóry.

2. Unikaj nadruków na pościeli.
Często nadrukowywane są w drukarniach przemysłowych z użyciem niebezpiecznych dla dziecka chemicznych barwników.

3. Unikaj pościeli uszytej ze sztucznych tkanin lub z nawet najmniejszą domieszką sztucznych włókien tj.: nylon, wiskoza, akryl, poliester lub policotton.
W sztucznych włóknach występują bardzo często alergenne i rakotwórcze związki chemiczne (formaldehyd i aldehyd). Sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza i zaburzają proces termoregulacji u dziecka.
Kupuj pościel z naturalnych tkanin (len, bambus, bawełna organiczna).

4. Szukaj certyfikatów.
Międzynarodowym certyfikatem świadczącym o bezpiecznej tkaninie jest Oeko-Tex®.

5. Uważaj na dodatki wykończeniowe.
Zamki, guziki, zatrzaski czy haftki same w sobie mogą stanowić niebezpieczeństwo, np. połknięcia. Natomiast materiał, z którego zostały wykonane potrafi dziecko uczulić i spowodować zaczerwienia skóry czy swędzącą wysypkę.

6. Sprawdź na metce jakość tkaniny.
Ponieważ pościel będziesz prać bardzo często, kup taką, którą możesz prać w 90 stopniach i pracować żelazkiem o najwyższej temperaturze, nawet jeśli nie planujesz tego robić. Świadczy to o bardzo dobrej jakości tkaniny i da Ci pewność, że nie będziesz musiała kupować nowej pościeli co 2 miesiące.

Jeśli potrzebujesz dodatkowe informacje, to koniecznie zajrzyj TUTAJ