fbpx

Pościel dla alergika

Kiedy my albo nasze dziecko zmagamy się z alergiami, sterylizujemy niemalże otoczenie, w którym przebywamy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla alergika i co może alergika uczulać w zwykłej pościeli?

Co uczula w zwykłej pościeli?

Dwie rzeczy – materiał, z którego pościel jest wykonana i kolor, jakim została pofarbowana.

Niewłaściwy materiał, czyli np. sztuczny lub z domieszkami sztucznego, to idealne środowisko dla rozwoju roztoczy i grzybów.

Barwnik koloryzujący, którego skład często jest dużo silniejszym alergenem, niż sama tkanina. Producenci nie mają bowiem obowiązku podawania, jakie barwniki zostały użyte do koloryzacji tkaniny, a ok. 50 powszechnie używanych to silne alergeny.

Dobra i zdrowa pościel dla alergików przeciwdziała rozwojowi roztoczy i niweluje objawy alergii.

Taka pościel zawsze jest wykonana ze specjalnego materiału, który zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, pochłania wilgoć z ciała człowieka i odprowadza ją na zewnątrz.

Dwie podstawowe zalety odpowiedniej pościeli dla alergików to: bakteriostatyczność i bakteriobójczość.

Materiał bakteriostatyczny to taki, który na swojej powierzchni nie gromadzi kurzu i do włókien którego nie przyczepiają się roztocza.

Materiał bakteriobójczy sprawia, że tkanina hamuje rozwój bakterii, roztoczy i grzybów.

Pościel musi być wykonana z naturalnej i bardzo delikatnej tkaniny. Wiele z osób cierpiących na alergie na roztocza, zmaga się również z atopowym zapaleniem skóry.
Podrażnienia alergicznej lub atopowej skóry potrafią się bardzo długo goić. Dlatego zdrowa pościel zapewnia najbardziej optymalny mikroklimat w sferze tkanina – skóra, aby skóra alergika mogła się szybciej regenerować.

Poszewka na poduszki musi być z tego samego materiału, co poszwa na kołdrę.
Głowa człowieka ma stały kontakt z poduszką i przy poceniu się poszewka powinna chłonąć wilgoć i oddawać ją na zewnątrz, aby wilgoć nie przedostawała się do wnętrza poduszki i nie powodowała szybkiego rozwoju roztoczy.
Ważne jest także odpowiednie prześcieradło, wykonane z takiego samego materiału, gdyż ciało człowieka nie tylko ma z nim stały kontakt, ale dodatkowo wytwarza nacisk w sferze skóra – tkanina. Szczególnie w takich miejscach tkanina musi pozwalać skórze oddychać.

Pościel alergika należy prać nie rzadziej niż raz w tygodniu. Poszewki na poduszki można wymieniać nawet co drugi dzień.
Dobra pościel może być prana nawet w 90 stopniach. Szukaj właśnie takiej pościeli, nawet jeśli nie masz zamiaru prać jej w tak wysokich temperaturach.
Będziesz mieć pewność, że tkanina, z której uszyta jest pościel, jest najwyższej jakości i nie będziesz musiała kupować nowej pościeli co 2 miesiące.

Dodatkowo ze względu na brak konieczności podawania przez producentów składu barwników, rozejrzyj się za niebarwioną pościelą.
Barwniki nie tylko mocno podrażniają alergiczną skórę, ale powodują zmiany skórne (wysypka, zaczerwienienia, trądzik) u osób nie będących alergikami.
Niebarwiona pościel też ma kolor 😊 Sprawdź TUTAJ.

Jeśli połączymy powyższe zalety w jedną pościel, mamy idealną pościel dla alergika.
Antyalergiczną i naturalnie czystą, która nie zawiera czynników alergennych i nie powoduje podrażnień.

Taka pościel jest nie tylko pożądana, ale wręcz konieczna dla osób walczących z alergią na kurz i roztocza.

Skąd to wiem?

Sama mam alergiczną skórę, a mój syn dodatkowo atopowe zapalenie skóry.
Ponieważ na co dzień zmagamy się z alergiami i azs, musimy mieć pewność, że nasza pościel chroni nas przed roztoczami.
Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek dodatkowe podrażnienia skóry czy ataki duszącego kaszlu spowodowane roztoczami.
Dlatego sami zaprojektowaliśmy i uszyliśmy najbardziej optymalną antyalergiczna pościel.
Najpierw dla siebie. Teraz dla Ciebie. Sprawdź TUTAJ.