fbpx

Na zdrowy start

Ile rakotwórczych związków przenosi się z ubrania lub pościeli dziecka na jego skórę i jest wchłaniane do organizmu?

100% bawełny nie zawsze oznacza, że produkt składa się w 100% z bawełny. Często jest to zaledwie 75-80% bawełny. Tak samo jest z barwionym lnem. Wydaje nam się, że kupujemy naturalne, zdrowe tkaniny, a może okazać się, że niekoniecznie.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Odbierz 20zł rabatu na naszą wyjątkową nowość i daj się zaskoczyć nowościami na temat dbania o skórę maluszka.

Co zatem jest w pozostałych 20-25% tkaniny? Niestety nic dobrego. Głównie barwniki, których producenci nie muszą ujawniać. Według najnowszych ustaw prawnych, producenci tkanin zobowiązani są jedynie do ujawniania składu włókien, z których materiał został zrobiony. Nie muszą i nie pokazują, jaki % to barwniki.

Kolorowe barwniki mogą być bardzo niebezpieczne w kontakcie ze skórą dziecka. Kolorowe tkaniny często są bowiem barwione niewłaściwymi barwnikami.

Około 150 dostępnych obecnie na rynku barwników produkowanych jest z rakotwórczych amin aromatycznych. Około 50 powszechnie używanych barwników uważa się za alergeny kontaktowe.

Niebezpieczne związki wchłaniają się przez skórę dziecka pod wpływem wilgoci, np. potu. Małe dziecko nie ma jeszcze w pełni ukształtowanej termoregulacji, dlatego łatwo się przegrzewa. Skóra dziecka potrzebuje od 2 do 3 lat, aby się zaadaptować do nowych warunków. Te pierwsze lata są kluczowe, aby zapewnić dziecku styczność z naturalnymi, niebarwionymi i niewybielanymi tkaninami.

Naturalna pościel to jedna z istotniejszych rzeczy, jaką przyszli rodzice powinni kupić jeszcze przed narodzinami dziecka.

Przeczytaj TUTAJ, jak naturalna pościel pozytywnie wpływa na skórę Twojego dziecka.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Odbierz 20zł rabatu na naszą wyjątkową nowość i daj się zaskoczyć nowościami na temat dbania o skórę maluszka.