Na zdrowy start

Ile rakotwórczych związków przenosi się z ubrania lub pościeli dziecka na jego skórę i jest wchłaniane do organizmu?

100% bawełny nie zawsze oznacza, że produkt składa się w 100% z bawełny. Często jest to zaledwie 75-80% bawełny. Tak samo jest z barwionym lnem. Wydaje nam się, że kupujemy naturalne, zdrowe tkaniny, a może okazać się, że niekoniecznie.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Odbierz 10% rabatu na naszą wyjątkową nowość i daj się zaskoczyć nowościami na temat dbania o skórę maluszka.

Co zatem jest w pozostałych 20-25% tkaniny? Niestety nic dobrego. Głównie barwniki, których producenci nie muszą ujawniać. Według najnowszych ustaw prawnych, producenci tkanin zobowiązani są jedynie do ujawniania składu włókien, z których materiał został zrobiony. Nie muszą i nie pokazują, jaki % to barwniki.

Kolorowe barwniki mogą być bardzo niebezpieczne w kontakcie ze skórą dziecka. Kolorowe tkaniny często są bowiem barwione niewłaściwymi barwnikami.

Około 150 dostępnych obecnie na rynku barwników produkowanych jest z rakotwórczych amin aromatycznych. Około 50 powszechnie używanych barwników uważa się za alergeny kontaktowe.

Niebezpieczne związki wchłaniają się przez skórę dziecka pod wpływem wilgoci, np. potu. Małe dziecko nie ma jeszcze w pełni ukształtowanej termoregulacji, dlatego łatwo się przegrzewa. Skóra dziecka potrzebuje od 2 do 3 lat, aby się zaadaptować do nowych warunków. Te pierwsze lata są kluczowe, aby zapewnić dziecku styczność z naturalnymi, niebarwionymi i niewybielanymi tkaninami.

Naturalna pościel to jedna z istotniejszych rzeczy, jaką przyszli rodzice powinni kupić jeszcze przed narodzinami dziecka.

Przeczytaj TUTAJ, jak naturalna pościel pozytywnie wpływa na skórę Twojego dziecka.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Odbierz 10% rabatu na naszą wyjątkową nowość i daj się zaskoczyć nowościami na temat dbania o skórę maluszka.