Dlaczego len?

Pościel, która dba o skórę Twojego dziecka.

To, co otacza nasze ciało kiedy śpimy, ma ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji będzie rano nasza skóra.

A kiedy Twoje dziecko cierpi z powodu atopowego zapalenia skóry lub ma inne podrażnienia skórne spowodowane alergiami, niezwykle ważne jest, aby otulała go naturalna pościel, która będzie te podrażnienia łagodzić.

Dlatego właśnie wybrałam LEN dla mojego małego atopika. Sama używam lnu i polecam go również Tobie i Twojemu dziecku.

Len odznacza się bardzo wysokimi walorami higienicznymi. Nie wywołuje alergii. Ma właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Jest antystatyczny.

Co to oznacza w praktyce?

Pościel lniana to doskonały filtr chroniący skórę przed średnio agresywną chemią, bakteriami i pyłem. Nie powoduje reakcji alergicznych. Nie uczula. Nie wywołuje podrażnień. Przydatny w leczeniu wielu chorób alergicznych. Fantastyczny dla atopików, gdyż łagodzi podrażnienia i zmiany skórne. Odporny na grzyby i bakterie. Nie jest też atakowany przez mole. Druga zmiana pościeli może więc spokojnie leżeć w szafie.

Len tworzy optymalny mikroklimat w sferze skóra-tkanina. Pomaga zmiękczyć skórę i chroni jej naturalną równowagę pH.

Len jest higieniczny. Posiada doskonałe właściwości higroskopijne, czyli po prostu fantastycznie wchłania wilgoć. Może wchłonąć do 20% swojej masy i dalej pozostać suchą tkaniną.

Dzieci w nocy często się pocą. Niekoniecznie z powodu choroby. Każde dziecko po kąpieli i położeniu do łóżka pod kołdrą może się więcej pocić. Pocenie się i wilgotna skóra nie wpływa dobrze ani na atopową skórę, ani na inne podrażnienia skórne wywołane przez alergie. Pościel lniana osusza spoconą skórę dziecka, pochłania i odparowuje wilgoć, i w dalszym ciągu pozostaje sucha. W pościeli lnianej dziecko poci się 1,5 razy mniej niż w pościeli bawełnianej.

Len jest przewiewny i nie elektryzuje się. Cechuje go wysoka przepuszczalność powietrza, dzięki czemu utrzymuje chłód latem. Ma także doskonałe właściwości przewodności ciepła. Przewodzenie ciepła jest w przypadku lnu pięć razy wyższe, niż w przypadku wełny, co pozwala utrzymywać ciepło zimą,

Len słynie ze swojej spektakularnej trwałości i długowieczności. Pościel lniana jest dwa razy trwalsza, niż bawełniana i będzie Ci służyć przez lata.

Im więcej będziesz prać pościel lnianą, tym tkanina będzie bardziej miękka i błyszcząca.

Moją pościel możesz spokojnie prać w 90 stopniach. Możesz ją gotować i sterylizować. Suszyć w suszarce lub na pełnym słońcu. Prasować żelazkiem o najwyższej temperaturze. Tkanina, z której uszyta jest pościel jest trwała i wytrzymała. Dzięki niej zapewnisz najwyższą czystość i higieniczność snu Twojego dziecka.

Nie zawiera żadnych barwników ani wybielaczy. Jej włókna nie zawierają metali ciężkich ani innych szkodliwych dla człowieka domieszek.

Poszwa na kołdrę ma lniane troczki do wiązania. Nie używam ani guzików, ani metalowych czy plastikowych zamków, aby dodatkowo nie uczulać dziecka.

Nie ma nic lepszego dla podrażnionej skóry, niż naturalna pościel lniana, która pozwala skórze oddychać i regenerować się w najlepszym mikroklimacie.

Przejdź do sklepu i zobacz, jakie obecnie pościele mogę zaoferować dla Twojego dziecka.